Leden 2013

#1 QUESTION

22. ledna 2013 v 15:00 | S. |  ADVISORY CENTRE
Ahoj, moc by tě chtěla poprosit aspoň o malou radu. Chodím na střední školu. Přesněji gymnázium. Moje známky jsou mizerné. Mojí rodičové si hodně zakládají na tom, jaké mám známky. Do předmětů jako jsou čeština, angličtina, přírodní vědy apod. se naučím. Ale matematiku a fyziku naprosto nechápu a mám takový pocit, že ani nepochopím. Mám špatné známky a na pololetí mi hrozí 5 z matematiky. Jsem z toho úplně na dně. Rodičové ani o všech známkach nevědí. Nemám odvahu jim to říct. Vždy mě akorát seřvou a já mám záchvaty breku. Prosím poraď mi. Strašně moc nerada jim lžu a nechci je zklamat.
Děkuji, Claire

Milá Claire,
pokud ti opravdu nejde matematika a fyzika, zkus si domluvit doučování. Mě jednou doučoval spolužák a z písemky jsem dostala za 1. Ani nevíš jak takové doučování může pomoci. Ikdyž máš strach, že to na tom doučování nepochopíš, nesmíš se toho bát. Nakonec za to budeš ráda. A rodiče si všimnou, že pro tu matematiku a fyziku něco děláš. Třeba potom na tebe nebudou tak přísní. Taky mi nejde matematika a fyzika, takže přesně vím o čem mluvíš. Pokud ti hrozí 5 z matematiky, hlavně se ničeho neboj. Je to zatím "jen" pololetí. Slib jim, že do konce roku se to zlepší. Ale nezapomeň, když něco slíbíš musíš to i dodržet! Pokud ti matematika a fyzika nepůjde ani po doučování, je taky možnost změny školy. I když to je někdy až úplně poslední možnost. Jdi na nějakou školu, která tě připraví na to, čím by jsi chtěla jednou v životě být. Jdi na školu kde nebude tolik matematiky a fyziky. Přece jen gymnázium je od toho aby ses naučila všechno a pořádně. Na středních školách se zaměřením se tolik matematiky a fyziky nemusí vyžadovat. (pokud nejde samozdřejmě na stř. školu se zaměřením matematika, fyzika). A pokud možno, netaj známky. To je to nejhorší co může být. Už jsem to taky udělala a nikdy to nedopadlo dobře. Věř mi, vždycky pravda vyjde na jevo. A to mluvím z vlastní zkušenosti. Doufám, že všechno bude v pořádku a bude se ti ve všem dařit!
S láskou
S.

Máš problém? Neboj se a nech si poradit!

21. ledna 2013 v 21:33 | Me.

Máš problémy ve škole, v rodině a nebo v lásce? Mučí tě držet to vše v sobě? Nechceš o tom říct rodičům ani kamarádům? Napiš mi a já se ti pokusím poradit. Vše může být v anonymitě. Nejsem sice žádný odborník, ale lidi o mně říkají, že poradit umím. Pokud se chceš i ty svěřit a hledáš pomoc, napiš:

  • Jméno/přezdívka
  • Blog (Nepiš ho pokud chceš zůstat v anonymitě. Není povinné vypisovat toto políčko)
  • Tvůj problém

A odešli na email: dont-worry1@seznam.cz

Potom už jen čekej dokud svou odpověď i s tvým problémem nezveřejním zde na blogu.

Nesmyslné otázky a vtípky si nechte pro sebe. Toto je pro lidi, kteří o pomoc opravdu stojí. Díky